علم و تكنولوژي ابزاري است كه بشر براي ايجاد آسايش و امنيت از آن استفاده ميكند ، هر روز علوم جديد توسط انسان كشف شده و در مسير رشد جامعه در اختيار بشر قرار ميگيرد ، از اين رو شركت هايي در اين مسير توفيق بيشتري دارند كه نيازهاي روزمره انسانها را درك كرده و تلاش كنند با ابداع و نوآوري در توليدات و محصولات ، آنها را مجاب به استفاده ازآنان نمايند .
شركت مهندسي پارس دانش الكترونيك سها ( پداس ) با در اختيار داشتن مهندسين مجرب و تيم تخصصي در زمينه ي سامانه هاي هوشمند كنترل تردد ميتواند در اين عرصه فعاليت هاي ارزنده اي داشته باشد و محصولات و پكيچ هاي نرم افزاري و سخت افزاري جديدي ارائه نمايد .
سيستم تگ RFID ( كارتخوان هاي برد بلند ) -  براي پاركينگ هاي شهري (خانگي)
در طول یک دهه گذشته كمتر كسي از جك هاي برقي يا پنوماتيك ، راهبند های خودرویی و ... براي باز و بسته كردن درب  یا مسیر تردد استفاده میکردند ،  اما اكنون اغلب  پاركينگ ها مجهز به اين سيستم رفاهي و کنترلی هستند  ، حال در نظر بگيريد جايگزين ريموت هاي پاركينگ سيستمي قرار بگيرد كه ديگر نيازي به استفاده از ريموت  توسط راننده نباشد و به محض نزديك شدن خودرو مجاز ، درب باز شده و خودرو مسير خود را ادامه دهد ، حال به مزاياي اين سيستم ميپردازيم:
- هزينه توليد و كپي هر ريموت کنترل نزديك 20 برابر مبلغ تگ های آر اف آي دي می باشد  .
- ریموت کنترل ها دارای باطری هستند که پس از گذشت مدتی این باطری ضعیف شده و بایستی تعویض گردد ولی در تگ نیاز به باطری نیست.
- ریموت کنترل ها دارای کلید های ظریفی هستند که پس از گذشت مدتی یا بر اثر ضربه از کار می افتند و دیگر قابل استفاده نیستند و یا اینکه نیاز به تعمیر دارند.
- در هنگام به سرقت رفتن و يا مفقود شدن ريموت خودرويي ، امكان ورود شخص يا خودرو ديگر حاصل ميشود ، در حالي كه اين تگ ها ميتواند در داخل خودرو و روی شیشه نصب گردد که باعث جلوگیری از مفقود شدن تگ می شود .
- در هنگام سرقت و يا مفقود شدن ريموت خودرويي ، ميبايستي از روي دستگاه حافظه تمامي ريموت ها را پاك كرد و مجددا تمامي ريموت هاي ديگر همسايگان را جمع آوری و دوباره تعریف شوند ، اين در حالي است كه به محظ مفقود شدن و يا به سرقت رفتن تگ RFID (كه احتمال آن بسيار پايين است ) فقط با وارد كردن شماره سريال همان تگ روي سيستم كنترلي  تگ RFID  غیر فعال می شود و ديگر قابليت استفاده را ندارد.
- سيستم ريموت قابليت كپي برداري را به راحتي در اختيار دارنده آن قرار ميدهد و اين احتمال به خطر افتادن امنيت ساختمان و ساكنين آن را بوجود مياورد ، در حالي كه تگ هاي آراف آي دي فقط ميتواند توسط مدير ساختمان و يا حراست توليد و صادر گردد و به هیچ عنوان امکان کپی برداری از روی آن نیست

- تذكر1 : در نظر داشته باشيد تعداد ريموت ها در پاركينگ هاي برج ها ميتواند بسيار مشكل ساز باشند .

- تذكر2 : در نظر داشته باشيد ممکن است برخی از  از آپارتمان هاي مسكوني و  اداري در اختيار افرادی که نیات سوء دارند قرار داشته باشد ، و احتمال كپي شدن از ريموت توسط آنها وجود دارد ، و اين خود ميتواند امنيت ساختمان و ساكنين آن را بخطر بياندازد .


پس از آشنایی کلی با سیستم تگ RFID بشرح کامل امکانات این سیستم می پردازیم
1- شمای کلی سیستم2- کارتخوان بردبلند
وظیفه خواندن تگ هایی را دارد که در محدوده ( حدود 5 متر) قرار می گیرند و سپس اطلاعات این کارت ها را به سیستم پردازش ارسال می کند
3- سیستم پردازش
وظیفه چک کردن اطلاعات کارت خوانده شده توسط کارتخوان برد بلند رادارد و در صورتی که کارت مجاز به تردد باشد فرمان باز شدن را به راهبند یا جک برقی ارسال خواهد کرد


قابلیت های سیستم پردازش :1- دارای نام کاربری و رمز  برای ورود به سیستم جهت تعریف ، غیر مجاز کردن کارت و ....
2- دارای صفحه نمایشگر لمسی گرافیکی 4.3 اینچی
3- تعریف تک
ابتدا توسط صفحه نمایش لمسی که بر روی سیستم پردازش قرار دارد وارد سیستم شده وسپس کد چاپ شده بر روی تگ مورد نظر را وارد میکنیم ( این عمل حد اکثر 1 دقیقه زمان خواهد برد )


4- غیر مجاز کردن تگ
همانطوریکه در بالا گفته شد در صورت مفقود شدن تگ می توان اقدام به غیر مجاز نمودن تگ نمود . برای این کار ابتدا وارد سیستم پردازش شده و سپس با وارد کردن شماره تگ اقدام به غیر مجاز نموده تگ می کنیم ( این عمل حد اکثر 1 دقیقه زمان خواهد برد )
5- تعریف زمان
در برخی اوقات نیاز به تعریف زمان تردد برای هر خودرو می باشد به طور مثال می توان اینگونه تعریف نمود که خودرو ها در روز های در هفته و یا ساعاتی از روز فقط بتوانند خارج و وارد شود
6- ارتباط با چراغ راهنمایی
سیستم پردازش امکان ار تباط با چراغ راهنمایی را برای نمایش وضعیت کارت برای خودرو و متصدی پارکینگ را داراست
7- امکان پخش آلارم در صورت خواندن تگ هایی که در سیستم توسط اپراتور غیر مجاز تعریف شده اند
8- دارای پورت شبکه LAN   جهت اتصال  به رایانه و استفاده از اطلاعات تردد جهت گزارش گیری ،  حضور و غیاب و ...

1- فیلم تردد خودرو با سیستم کنترل تردد پارکینگ توسط RFID برد بلند   شماره  1


2-فیلم تردد خودرو با سیستم کنترل تردد پارکینگ توسط RFID برد بلند    شماره 2
سیستم کنترل پارکینگ-سیستم rfid-سیستم RFID-سیستم کنترل تردد پارکینگ-کارت برد بلند -rfid-RFID- سیستم پلاک خوان- آنتن برد بلند_ نرم افزار کنترل پارکینگ- راهبند خودرویی-